Budintys globėjai

slaidas2

Vaikų gerovės centras „Pastogė“ pradėjo įgyvendinti Budinčių globėjų šeimų programą, kurios tikslai yra:

 1. Sumažinti mažamečių vaikų skaičių (ypač kūdikių iki 3 m. amžiaus) institucinėje globoje;
 2. Sumažinti vaikų skaičių „Pastogės“ krizių centre ir taip pagerinti vaikų globos kokybę;
 3. Sumažinti vaikų laikinosios globos (krizinė globa) kaštus;
 4. Plėsti globos formų įvairovę atsižvelgiant į konkrečius vaiko poreikius

Pagal šią programą – Budintis globėjas – tai asmuo ar šeima, galinti priimti be tėvų globos likusį vaiką, bet kuriuo paros metu, laikinai globai, iki 3 mėnesių laikotarpiui (išimtinais atvejais iki 6 mėn.). Budinčių globėjų šeimoje globojamų vaikų amžius – nuo gimimo iki 10 metų. Vienu metu globėjas gali globoti nuo 1 iki 3 vaikų (su savais vaikais 5), pagal galimybes (buities sąlygos, pajamos, pasirengimas, gebėjimai ir t.t.).

Kai Budintis globėjas yra vienišas asmuo (jei šeima – vienas iš šeimos narių) – turėtų nedirbti arba turėti lankstų darbo grafiką (pav. darbas namuose), kad bet kuriuo paros metu galėtų priimti vaiką į šeimą ir juo pasirūpinti.

Vaikai patenkantys pas Budinčius globėjus būtų nuo gimimo iki 10 metų amžiaus (išskyrus išimtinius atvejus, pav. siekiant neišskirti brolių seserų) bei neturintys sunkių psichinių sutrikimų, protinio atsilikimo (išskyrus lengvą), sunkios fizinės negalios.

Budintiems globėjams numatytas minimalus mėnesinis darbo užmokestis už darbą globojant vaiką savo namuose, pagalbos pinigai už kiekvieną globojamą vaiką, vaiko globos išmoka, taip pat specialistų pagalba globojant.

Budintys globėjai bus rengiami pagal bendrą globėjų ir įtėvių rengimo programą GIMK, atsižvelgiant į individualias dalyvių galimybes, jiems bus parinkta mokymų forma (individuali ar grupinė). Mokymų laikotarpiu bus vertinami pareiškėjų gebėjimai bei pasirengimas tapti Budinčiais globėjais.

 • Jei tau sunku, pagalba telefonu

  Mes, nemokamu telefonu –  116111, teikiame anoniminę psichologinę pagalbą visos
  Lietuvos vaikams ir paaugliams.
  Taip pat žiūrėkite: www.vaikulinija.lt

 • Parama

  Parama Vaikų gerovės centras „Pastogė“, teikianti socialines paslaugas vaikams, kurie yra krizėje, jų tėvams, globėjams ir įtėviams prašo Jūsų paremti mūsų įstaigą skiriant 2 % nuo jūsų sumokėto pajamų mokesčio. Daugiau